Hızlı Prototipleme

Ürün tasarım doğrulaması için tüm projelerimizde prototip üretimi yapmaktayız. Prototip üretimi, tasarım kontrollerinin yapılması ve kalıp imali öncesi tasarımın ideal seviyeye ulaşması için gerekli ve ürün geliştirme sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır.
Hakan Ünlü Mühendislik olarak tasarımlarımızda, projenin ihtiyaç duyduğu kontrol kriterlerine bağlı olarak ( estetik dış yüzey kontrolü, boyalı ürünlerle renk kontrolü, parça uyumu, komple ürünle montaj, dayanım, ölçüsel hassasiyet , montaj kolaylığı v.s) prototip metodu seçilmektedir .
Kullandığımız Hızlı prototip metotları aşağıda görülmektedir :
FDM: ABS,PC Malzeme kullanılarak gerçekleştirilen yöntemle, direkt kullanılabilir mukavim plastik parçalar elde edilir.
SLS: Toz malzeme kullanılarak gerçekleştirilen yöntemle, direkt kullanım için yeterli mukavemeti olmasa da yüksek yüzey kalitesine sahip parça ve modeller elde edilir.
Polyjet : Saydamlık, esneklik ve yüksek yüzey kalitesi istenen uygulamalarda kullanılan yöntemdir.
Silikon Kalıplama: SLS ya da Polyjet yöntemiyle elde edilen prototip parça, master model olarak kullanılmak suretiyle poliüretan malzemeden düşük adetli gerçek plastik enjeksiyon parçalar üretilir. Silikon kalıplama yöntemiyle her bir silikon kalıptan parça tasarımına bağlı olarak 20-50 adet parça üretilebilmektedir.


Kombi Pano Işık Testi
Kombi Pano Işık Testi
Kombi Pano Montaj Testi
Kombi Pano Montaj Testi
Canlı Yayın Cihazı
Canlı Yayın Cihazı
Elektrikli Ocak
Elektrikli Ocak
Uzaktan Kumanda
Uzaktan Kumanda
Sandalye
Sandalye